فستیوال ویزآرت

دومین فستیوال هنرهای دیجیتال ویزآرت

برگزار کنندگان :

ویزآرت یک کامیونیتی کوچک و مستقل برای تصویرسازها و دیجیتال آرتیست هایی هست که در حیطه انیمیشن،فیلم، بازی و کتاب فعالیت دارن و همچنین کسانی که به تازگی قصد وارد شدن به این بخش از دنیای تصویرسازی و هنر را دارند.
اینجا برای دومین بار در ایران اتفاقی را رقم میزنیم تا تجربه جالبی را برای اعضای این کامیونیتی درست کنیم. قراره که ۲۸ دی ماه تا ۱ بهمن در چهار روز “دومین فستیوال ویزآرت” را خیلی دوستانه و صمیمی برگزار کنیم. این فستیوال پر از برنامه های جالبی مثل ورکشاپ، گپ و گفت، برنامه بررسی پورتفولیو، مسابقه،چالش و… است که در ادامه متن توضیح داده می شوند.

فستیوال آنلاین ویزآرت

با توجه به محدودیت‌‌ها و به علت شیوع ویروس کرونا، این دوره از فستیوال به صورت آنلاین برگزار می شود.این مسئله اتفاق مثبتی بود که امکان دسترسی به پنل‌ها و ورکشاپ‌ها، گپ و گفت‌ها را برای همه‌ی آدم‌های علاقه‌مند به هنرهای دیجیتال، هر جای ایران یا کره‌ی زمین فراهم می کند. با یک بار ثبت‌نام امکان دسترسی به تمامی پنل‌ها، ورکشاپ‌ها و اتفاقات جانبی را خواهید داشت.

ورکشاپ

بیشترین زمان فستیوال به ورکشاپ‌های آموزشی 2D و 3D در زمینه‌های مختلف و با همکاری اساتید حرفه‌ای و فعال در صنعت سرگرمی اختصاص داده شده.ورکشاپ‌هایی از قبیل کانسپت، طراحی کاراکتر، تکسچر و مدل سازی، تصویرسازی و … در مدت زمانی بین دو تا سه ساعت اساتید درکنار خلق اثر به صحبت درباره‌ی چگونگی شکل گیری اثر از ایده تا اجرا می پردازند. همزمان امکان گفتگو و پرسش پاسخ هم محیا است که فضای داینامیکی را خلق می کند.

بررسی پورتفولیو

می شود گفت پورتفولیو مهم‌ترین دارایی یک آرتیست است. حاصل تلاش و آموزش چندین سال که حیاتی‌ترین وسیله برای راه یافتن به عرصه‌ی حرفه‌ای و پیدا کرد شغل مناسب است اما چطور یک پورتفولیوی مناسب درست کنیم تا در نگاه اول تاثیر مثبت روی کارفرماهای داخلی و خارجی گذاشته و شانس ما برای استخدام را بالا ببرد. به چه نکاتی باید توجه کرد. ایرادهای پورتفولیوی فعلی ما کجاست؟

گپ و گفت و Talk

گپ و گفت و پنل‌های Talk یکی از جذاب‌ترین بخش‌های فستیوال است‌. همانقدر که آموزش در شکل گیری یک هنرمند ضروری است، دانستن و استفاده کردن از تجربیات و داستان دیگر هنرمندان و اساتید می تواند در شکل‌گیری مسیر برای رسیدن به هدف، و تبدیل شدن به یک آرتیست موفق تاثیرگذار باشد. در پنل‌های Talk, هنرمندان دوستانه داستان مسیر پیشرفت خود را شرح می دهند.

اسپانسر های فستیوال