انتشار تریلر و حواشی بازی Hogwarts legacy

تست عنوان متا

در روزهای گذشته تریلر بازی جدید کمپانی Warner Bros از دنیای جادویی هری پاتر، یعنی “Hogwarts Legacy” منشر شد.
این بازی توسط استودیو Portkey Games ، استودیو تولید بازی‌های رایانه‌ای، تحت نظارت کمپانی برادران وارنر، که بازی‌های مرتبط با دنیای جادویی هری پاتر “Wizarding World” را منتشر میکند، پخش شده.
داستان “میراث هاگوارتز” در اوایل سال ۱۸۰۰ اتفاق می‌افتد . اما جزییات بیشتری از داستان منتشر نشدهو با توجه به خط زمانی بازی، به نظر نمیرسد ارتباط چندانی با سیر روایی مجموعه داستان‌های هری پاتر داشته باشد .
همانطور که در تریلر و تصاویر منتشر شده دیده میشود، تمامی عناصر دنیای جادویی هری پاتر با همان جزییات ذکر شده در کتابها در بازی هم هست. دیوانه سازها، جانوران شگفت انگیز، گروه بندی و کلاسهای جادویی و …
انتشار این بازی اما چندان بی حاشیه نبوده.
با توجه به موضع‌گیری‌های اخیر جی‌کی‌رولینگ، خالق دنیای جادویی هری پاتر و صاحب امتیاز این فرنچایزر، بسیاری تصمیم به بایکوت این بازی گرفته‌اند .
اظهارنظرهای جنجالی رولینگ درباره‌ی زن‌های ترنس در توییتر و به دنبال آن متهم شدنش به گسترش ترنس‌هراسی در جامعه، بسیاری از طرفداران و فعالان اجتماعی را خشمگین کرد.
و بسیاری را گیج کرده، چرا که رولینگ در جای‌جای کتابهای هری پاتر دائم به مسائل مختلفی از جمله تبعیض و نژاد پرستی پرداخته و دائم آنها محکوم کرده. کاراکترهای محبوب زیادی در داستان‌ها از تبعیض در جامعه رنج میبردند و حالا طرفدارهای این فرنچایزر با توییت‌های اخیر این نویسنده سردرگم شده‌اند.
به دنبال این اتفاقات، کمپانی برادران وارنر اعلام کرد که “رولینگ به طور مستقیم دخالتی در تولید این بازی‌ و حتی نگارش داستان آن نداشته و اختلاف زمانی‌ای که داستان بازی و مجموعه هری پاتر دارد نشان میدهد که این دو پروژه از هم جدا هستند .”
با این حال رولینگ صاحب امتیاز دنیای جادویی هری پاتر بوده و بطور مسقیم یا غیرمستقیم از فروش بازی سود خواهد برد .
این بازی برای پلتفورم‌های ps4, ps5, xbox one, pc و xbox serie x در سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد .