Lightbox Expo بزرگترین رویداد هنر دیجیتال

Lightbox Expo بزرگترین رویداد هنر دیجیتال

در این مطلب به یکی از بزرگترین رویدادهای هنر دیجیتال به اسم Lightbox Expo اشاره خواهیم کرد. این رویداد هر سال به مدت ۳ روز برگزار شده و بسیاری از هنرمندان مطرح دنیا و همچنین هنرجویان و علاقه‌مندان به هنر در زمینه‌های مختلف در آن شرکت می‌کنند. در ادامه با جزئیات لایت باکس بیشتر آشنا خواهید شد.

Lightbox Expo یک اجتماع بزرگ و بین المللی در صنعت سرگرمی و نشر است که یک بار در سال برگزار می‌شود. تصویرسازان، کانسپت آرتیست‌ها، طراح‌های کاراکتر، ۳D آرتیست‌ها و سایر هنرمندان در هنر دیجیتال به مدت ۳ روز در این فستیوال حضور یافته و در برنامه‌های متنوع آن شرکت می‌کنند. در این رویداد ۳ روزه ده‌ها و صدها برنامه‌ی متنوع اجرا می‌شود که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به ورکشاپ‌ها و کلاس‌های آموزشی، سخنرانی‌ها، نمایش فیلم و انیمیشن و حتی فروش آثار اشاره کرد. فضای Lightbox Expo برای تمام هنرمندان، هنرجویان و علاقه‌مندان به هنر به ویژه هنر دیجیتال الهام بخش و انگیزشی است و موقعیتی خاص تلقی می‌شود.
سال گذشته این رویداد در سالنی بزرگ در آمریکا برگزار شد و هزاران نفر شرکت کننده داشت. صدها هنرمند از سراسر دنیا برای سخنرانی و آموزش در آن حضور داشتند. در نتیجه علاقه‌مندان و بازدید کنندگان می‌توانستند از این فرصت طلایی استفاده کرده و آن‌ها را از نزدیک ببینند، با آن‌ها صحبت کنند و حتی آثارشان را خریداری کنند.
یکی دیگر از مزایای رویداد Lightbox Expo برای بازدیدکنندگان، برنامه‌های بررسی پورتفولیو در آن است. در این برنامه هر هنرمند مجموعه آثار خود را تحت عنوان پورتفولیو به صورت دیجیتالی یا چاپی ارائه می‌دهد و به نحوی اعتبار کسب می‌کند. در Lightbox Expo علاقه‌مندان می‌توانند با ثبت پورتفولیوی خود، این شانس را داشته باشند که هنرمندان مطرح دنیا و فعالان کمپانی‌های بزرگ در هنر دیجیتال آثار آن‌ها را نقد کرده و روش درست برای ساخت یک پورتفولیوی موفق را به آن‌ها نشان دهند.
از دیگر بخش‌های مهم در این رویداد، مانند مراسم مشابه دیگر، بخشی است به اسم کوچه‌ی هنرمندها (Artist Alley). در این قسمت هر هنرمند و آرتیست، غرفه‌ای داشته و می‌تواند آثار و کارهای خود را به صورت پرینت، کتاب و یا هر محصول دیگری که مایل است، به بازدید کنندگان ارائه داده و بفروشد. در نتیجه این رویداد بزرگ نه تنها فرصت ارائه‌ی آثار هنری را برای هنرمندان سراسر دنیا فراهم می‌کند، بلکه می‌تواند منبع درآمد خوبی برای آن‌ها باشد.

به دلیل شیوع ویروس کرونا و اهمیت فاصله‌گذاری اجتماعی، این مراسم امسال به صورت حضوری برگزار نخواهد شد. اما برگزاری آنلاین Lightbox Expo 2020 در روزهای یازدهم تا سیزدهم ماه سپتامبر امسال این امکان را فراهم می‌کند تا کلیه‌ی علاقه‌مندان در سراسر دنیا بتوانند در این رویداد شرکت کنند. به این صورت که تنها با پرداخت حداقل ۱ دلار و ساخت پنل می‌توان به ورکشاپ‌ها دسترسی پیدا کرد. تمام بخش‌های این رویداد امسال، حتی فروش آثار در بخش Artist Alley، همچنان برقرار بوده و به صورت آنلاین خواهد بود. امسال نیز تمام هنرمندان مطرح هنر دیجیتال، انیمیشن، بازی سازی و … در این رویداد شرکت خواهند کرد و کلیه‌ی کارگاه‌ها و کلاس‌های آن‌ها نیز برگزار خواهد شد. Adobe, Netflix, procreate, Wacom Sony Pictures, Schoolism, ImagineFX, Riot Games, Disney, Pixar, Dreamworks و… از جمله اسپانسرهای این برنامه هستند.

‌برای شرکت در این رویداد بزرگ هنر دیجیتال کافی است به سایت Lightboxexpo مراجعه کنید. پیش از باز شدن سایت، باید اکانت حداقل ۱ دلاری آن را خریداری کنید تا به همه‌ی ورکشاپ‌ها و رویدادهای سایت دسترسی داشته باشید. برنامه‌های امسال در لایت باکس شامل طراحی، مجسمه سازی، نقاشی با گواش، طراحی کاراکتر با رویکرد طراحی حیوانات، سخنرانی درباره‌ی انیمیشن، طراحی آناتومی، بررسی پورتفولیو، طراحی صفر تا صد کاراکتر و… خواهد بود که هر ساعت حداقل ۱۰ مورد از آن‌ها به طور هم‌زمان برگزار خواهند شد. از برنامه‌های جانبی لایت باکس ۲۰۲۰ بخش Activities است که در آن آرتیست‌ها کارهای خود را ارائه داده و از سایرین می‌خواهند تا در چالش Draw this in your style شرکت کنند. پیش از شروع روز اول لایت باکس (۱۱ سپتامبر) باید ثبت نام را شروع کنید تا بتوانید کلاس‌ها و پنل‌های مختلف را بررسی کرده و اطلاعات خود را در دیتابیس وارد کنید.